Blog

 

Kontakt
 
 
 
 
 

Ako sa starať o kožený nábytok?

Kožená sedacia súprava síce znie na jednej strane veľmi luxusne, no na tej druhej celkom draho. Práve preto si takéto kúsky do domácnosti kupujeme s tým, že nám vydržia večnosť, alebo aspoň veľmi dlhú dobu. Koža je síce luxusný materiál, no zároveň patrí k tým najpevnejším a relatívne nenáročným na údržbu. Pokiaľ sa budete riadiť niekoľkými pravidlami údržby koženého nábytku, predĺžite tak životnosť vašej koženej sedačky, postele či kresla.
Celý článok...
 

Ako sa starať o čalúnený nábytok?

Aj v prípade, že patríte k milovníkom dreva či kovov, čalúnenému nábytku sa vyhnúť nedá a látkový kus sa vo vašej domácnosti ocitne minimálne vo forme sedacej súpravy. Látky poskytujú skutočne široké farebné či štruktúrové možnosti, no vyžadujú si pravidelnú údržbu a starostlivosť. Ako sa teda správne starať o čalúnený nábytok?

Celý článok...
 

Aké sú výhody nábytku na mieru?

Existujú len dva typy ľudí, ktorí hľadajú nábytok. Tí, ktorí uprednostňujú nábytok pripravený ihneď k odberu a tí, ktorí sú ochotní si na svoj vysnívaný kúsok počkať.

Nábytok v ponuke masových značiek a sietí je zväčša vždy pripravený k odberu. Odzrkadľuje aktuálne trendy v nábytkárstve, no niekedy si zachováva aj tradičnejšie formy. Čo ho odlišuje od nábytku na mieru je nielen cena, ale aj funkčná a dizajnová stránka, ktorá sa pri tomto type nábytku do veľkej miery nedá meniť či definovať.

Celý článok...
 

Ako ochladiť interiér bez použitia klimatizácie?

Leto nie je len o dobrodružstvách a zážitkoch z dovoleniek, ale najmä o zápase s horúčavami v našej každodennej rutine. Aj keď mnohí z nás trávia celé dni v klimatizovaných kanceláriách, návrat do rozpáleného domova býva ťažší ako obvykle. Najmä v prípade, keď nás horúčavy neopustia ani v noci a nedoprajú nám potrebný oddych. Ak vás v týchto situáciách nevykúpi klimatizácia, pomôžte si s týmito trikmi.

Celý článok...
 

Ako kombinovať farby v interiéri?

Keď značka Pantone vyhlásila za farbu roka fialovú Ultra Violet, mnohí z nás ostali zaskočení. Veď ako sa predsa dá fialová pretaviť do interiéru tak, aby nepôsobila mrzuto a smutne? Našťastie sa dá kreatívne kombinovať s inými farbami, ktoré na nej zvýraznia to najkrajšie. Okrem toho však existuje množstvo ďalších farebných kombinácií, ktoré prinesú do interiéru závan pozitívnej energie a vôbec nepôsobia rušivo.

Celý článok...
 

SPLITBACK FREJ je miláčikom interiérových dizajnérov

Patríte k fanúšikom relácií o bývaní a dizajne? Ak áno, určite ste postrehli, že sa naše produkty, nie po prvýkrát, objavili v epizóde Nového bývania- Dizajn. Posteľ Luna, ako aj pohovka Splitback Frej sa stali súčasťou maličkej garzónky, ktorej dodali nielen dizajnový nádych, ale aj nevyhnutnú funkčnosť.

Celý článok...
 

Vysávač vs. sedačka

 

Výber správnej sedacej súpravy je z veľkej časti podmienený našim štýlom, estetickým vnímaním, či samotnou preferenciou kvality. Ak však patríte k tým z nás, ktorí nezabúdajú aj na praktickú stránku nábytku, určite ste sa stretli s dilemou zaoberajúcou sa údržbou a upratovaním.

Celý článok...
 

Urban Jungle: Ako na malý balkón?

Kto by si rád nevychutnával slnečné rána a teplé večery na balkóne, prípadne na terase? Nanešťastie nie všetky byty v meste sú vybavené týmito vymoženosťami, no pokiaľ patríte k šťastlivcom, ktorí disponujú aspoň maličkým exteriérovým priestorom, proadíme vám, ako čo najefektívnejšie a najštýlovejšie zariadiť.

Celý článok...
 

Ako zariadiť hosťovskú izbu?

hosťovská izba, izba pre hostí, pracovňa, ako zariadiť hosťovskú izbuPri zariaďovaní hosťovskej izby by ste mali vcítiť do roly hosťa. Čo vy sami potrebujete pri svojich cestách? Čo vám chýba a čo naopak by ste z hosťovskej izby či už v hoteli alebo u známych vyhodili? Nech už zariaďujete hosťovskú izbu pre rodinných známych alebo priateľov, ktorí vás zvyknú z času na čas navštíviť, alebo ste to poňali vo väčšom a každý mesiac privítate zahraničných hostí vo svojom AirBnB, zohľadniť by ste mali niekoľko dôležitých faktorov, ktoré robia z hosťovskej izby príjemný a praktický, dočasný domov.

Ako však vytvoriť takú hosťovskú izbu, ktorá dokáže vyhovieť rôznym štýlom a typom cestovateľov? Základom je vytvoriť interiér, ktorý je na jednej strane unikátny a zapamätateľný, no pritom nie je rušivý alebo polarizujúci. Pokiaľ chcete staviť na istotu, zariaďte hosťovskú izbu v neutrálnych, prírodných a svetlých farbách, ktoré pôsobia čisto a vzdušne. Ak jej však chcete dodať spomínaný unikátny element, vyberte si zaujímavé, netradičné svietidlo, kreslo alebo obraz, ktorý priláka pozornosť. Po výbere farebnej palety sa môžete vrhnúť na samotný nábytok a zariadenie. Čo by v hosťovskej izbe nemalo chýbať?

Celý článok...
 

Americký štýl postelí: Aké sú výhody boxspringu?

Každý kto bol v situácii, v ktorej musel vyriešiť posteľ sa pravdepodobne dostal do kontaktu s názvami ako kontinentálna posteľ či boxspring. Ako sa však konštrukčne, kvalitatívne a vizuálne líšia od klasických postelí?

Celý článok...
 

Leto v záhrade: Aký nábytok zvoliť?

 

Večerné posedenia na terase či raňajky v záhrade vyčarujú v lete úsmev na tvári asi každému. Vstávať so slnečnými lúčmi a lúčiť sa s dňom v príjemne teplom počasí nám dokáže dobiť baterky aj naladiť na nový deň. Príjemne prostredie záhrady, terasy či mestskej loggie však nevytvorí iba samotné počasie, ale aj správne zvolený nábytok. Ako si ho vybrať?

Celý článok...
 

5 najčastejších chýb, ktoré robíme pri zariaďovaní

interiérový-dizajn, návrhy-interiéru, dizajn-interiérovChystáte sa zariaďovať nový domov a neviete kde začať, ktorým chybám sa vyhnúť? Na mysli musíte mať hneď niekoľko vecí naraz, od rozpočtu cez finálny dizajn až po špecifické parametre, ktoré musíte splniť. Vďaka našim tipom si jednoducho vytvoríte obraz o tom, čo všetko zariaďovanie a interiérový dizajn obnáša.

Celý článok...
 

Koža, ktorá nechladí

Otázka, ktorá potrápi každého, kto uvažuje nad novou sedačkou znie: koža či látka? Obe majú svoje výhody aj nevýhody, no pokiaľ má u vás jemne navrch koža, určite vám napadla druhá najčastejšia otázka- nebude kožená sedačka v zime studená?

Kožené sedačky sú trvácne, odolné a nadčasové. Môžete si byť istí, že vydrží niekoľko desaťročí a vek jej len pridá na kráse. Tu sa však objavuje aj otázka pohodlia- ako si vybrať koženú sedačku, ktorá nebude chladiť?

 

Celý článok...
 

Poťahy, ktoré odolajú zvieratkám

Takmer každý majiteľ domáceho zvieratka už aspoň raz zápasil s výberom toho správneho nábytku, ktorý odolá nielen času, ale aj pazúrikom. Týka sa to najmä sedačiek, ktoré sú obzvlášť náchylné na opotrebovanie a poškodenie v domácnosti so psíkom či mačkou. Vaše hľadanie sedačky, ktorá sa dokáže ubrániť pred útokom slín, chlpov a škrabancov sa však našťastie skončilo.

Celý článok...
 

Reštauračné sedenie: Stoličky alebo boxy?

Sedenie v reštaurácii je základným, no pritom veľmi dôležitým prvkom v každej reštaurácii či gastro podniku. Hrá významnú úlohu pri výslednom vzhľade zariadenia z dizajnového aj praktického hľadiska. Čo by ste teda mali zohľadniť pri výbere toho správneho nábytku pre váš podnik?

Zatiaľ čo boxy boli kedysi doménou fast-foodových reťazcov, dnes už vôbec nie je prekvapujúce ak takýto typ sedenia zvolí aj Michelinova reštaurácia. Môže za to široká škála dizajnových možností aj praktická stránka tohto typu sedenia. 

Celý článok...
 

Koža je a bude luxus

Existuje vari v nábytkárstve luxusnejší materiál ako koža? Ak ste niekedy zvažovali, prípadne zvažujete kúpu sedačky, určite budete skôr než jej tvar, riešiť otázku materiálu. Každý náš zákazník prechádzal dilemou „koža alebo látka?“

Oba typy materiálov majú svoje benefity, no zároveň aj požiadavky s nimi prepojené. Poďme sa však v skratke pozrieť na plusy a mínusy kože, materiálu, ktorý schválne neškatuľkujeme ako exkluzívny. Nejde to totiž celoplošne.

Celý článok...
 

Ako vyberať pohovku?

pohovka-rozkladacia-splitback-innovation-nesia

Pohovka kráľovna obývačky. Pohovka alebo sedacia súprava je v priestrore solitérom, ktorý si vyžaduje pozornosť. Bez preháňania môžeme tvrdiť, že ide o jednu z najdôležitejších súčastí obývacej izby. 

Zamerali sme sa práve na tento kus nábytku, ktorý už sám o sebe vytvára atmosféru celej miestnosti. Zaslúži si teda už pri jej výbere. Ako si však poradiť v množstve ponúkaných pohoviek? Opýtali sme sa odborníka. Na otázky nám odpovedal, pán Miroslav Hudák zo spoločnosti Nesia Interier Consulting.

Celý článok...
 

Vytvorte si krásny priestor plný štruktúry a štýlu

Predstavujeme vám netradičnú, dojem zanechávajúcu možnosť dekorovania vášho interiéru - čalúnené steny na mieru. Práve čalúnené steny vytvárajú vizuálne príťažlivý dizajn v jedinečných tvaroch, textúrach, farbách, či vzoroch.

Interiéru dodajú mäkkosť a zároveň nádych luxusu. Ideálna možnosť pre moderné ako aj tradičné interiéry. So svojimi úžitkovými vlastnosťami sú čalúnené steny vhodné nielen do obytných, ale aj komerčných priestorov. 

Celý článok...
 

Oddychové sedenie na mieru

Najväčším hitom pri zariaďovaní firemných, kancelárskych, či spoločenských priestorov sú tzv. "relax zóny". V našom najnovšom blogposte nájdete niekoľko inšpirácii, ako si možno štýlovo, moderne a hlavne funkčne zariadiť komerčný, či iný priestor. Firmy postupne zisťujú, že formálne a strnule pôsobiace kreslá, či stoličky postupne nahrádza netradičné oddychové sedenie, alebo aj relax, či chill-out zóna. Takúto formu sedenia možno umiestniť do formálnych priestorov firiem, napríklad pre návštevy, ako aj do neformálnych spoločenských priestorov, pre zamestnancov.

Celý článok...
 

Ľahko čistiteľné látky - Aquaclean

Vodou umývateľné látky, z ktorých môžete vyčistiť väčšinu škvŕn, ľahko a rýchlo.

Toto je technológia látok AquaClean a naša novinka v sortimente látok.

 

 

 

 

Celý článok...
 

5 najzaujímavejších noviniek z výstavy nábytku

V druhej polovici januára sa konala výstava nábytku v nemeckom Kolíne a INNOVATION LIVING predstavilo novinky pohoviek na rok 2016.

A mali naozaj veľký úspech. Tu je 5 najzaujímavejších noviniek v pohovkách...

Celý článok...
 

Záhradné sedenie

Predstavte si krásny slnečný deň strávený leňošením vo Vašej záhrade či na Vašej terase. Zaručene skvelý pocit, ktorý si môžete vychutnávať na našich záhradných sedačkách. Stačí už len pridať slnko. 

Stále častejšie sa opakovala požiadavka našich klientov o sedačku na terasu či lodžiu. A prečo nie? Vyriešili sme zásadné otázky konštrukcie a sedákových výplní. Je extrémne dôležité použiť správnu výplň, aby materiál po navlhnutí nestrácal na kvalite a zároveň aby sa nevytvárala pleseň a podobné hnusotinky. 

Celý článok...
 

Skvelá brúsená nubuková koža

Nubucková alebo brúsená koža, niekto ju tiež volá semišová koža... Nech už jej dáme názov hocijaký, je to skvelý materiál, ktorý nemá obdobu!  Konečne skvelý produkt, ktorý síce nie je najlacnejší, ale je výrazne priateľnejší. A čo je ale úplne najdôležitejšie, má skvelé užívateľské vlastnosti.

Celý článok...